טיפים לצילום אוכל

צילום: איתן וכסמן
צילום: איתן וכסמן

פוסט במתכונת קצת שונה… שמחה לארח את איתן וכסמן, צילום אוכל ועוד, לטיפים קטנים של צילום אוכל. הטיפים על איתן, המסביב עלי 🙂

אנחנו חיים בעולם שכולו מדיה ושיתוף, בעודינו מתלבטים איזו מנה נאכל מהתפריט, או באיזה קינוח נסיים את הארוחה, אנחנו כבר שוקלים מאיזה זוית נצלם אותה, עם המזלג תקוע במנה? אחרי שטעמנו ממנה? נשתף רק באינסטגרם, או אולי בפייסבוק, או שבכלל המנה הזאת שווה פין בפינטרסט שלנו?

המשולש הקדוש בצילום ״טעים״ של אוכל, אומר איתן, הוא השילוב בין אור זווית וקימפוז (קומפוזיציה)

IMG_2124
צילום: איתן וכסמן

האור – הכי טוב להשתמש באור טבעי, כמעט לכל בשלן ביתי או שף יש את הפינה הקבועה הזאת, ליד החלון. המקום הכי מואר במטבח, חלון יפה שנכנס דרכו אור מחמיא, אך לא שמש ישירה. באור המלאכותי האוכל יוצא בגוון צהוב, ולפעמים כדאי פשוט לוותר, או לשחק עם הפילטרים באינסטגרם כדי ״לקרר״ קצת את התמונה.

צילום: איתן וכסמן
צילום: איתן וכסמן

הזווית – הזווית המחמיאה ביותר היא בדרך-כלל הזווית בה אנחנו יושבים ורואים את האוכל, זווית של 45 מעלות (כמובן שאין צורך להשתמש במד זוית), כשמצלמים שולחן ערוך, מספר מנות או מנה בצלחת שטוחה, אפשר לצלם גם צילום על (כמו ממצלמת רחף), רק שימו לב שאתם לא מטילים צל על האוכל או הצלחת.

צילום: איתן וכסמן
צילום: איתן וכסמן

קימפוז – למרות שהאוכל מדבר בשם עצמו, תנסו לגוון, כדי שהתמונה לא תצא ״משעממת״, שלבו כלי אוכל, מפיות, חיתוכים שונים, מפות, כוסות, והכי חשוב? אל תתעכבו מידי כדי שהמנה לא תתקרר 😉

צילום: איתן וכסמן
צילום: איתן וכסמן

רוצים עוד? ביום שישי הקרוב בשעה 10:00 בבוקר במושב עין שריד, שבאזור השרון, אני אחראית על ארוחת בוקר קלילה, ופיצות מגוונות, מעשה ידיכם,ואיתן יתן עוד טיפים חשובים לצילום אוכל (בסמארטפונים או במצלמות, לרצונכם)

לפרטים rominaelacucina@gmail.com 054-4719254

רומי

כתיבת תגובה

תפריט נגישות